Ang limitswitcher o.l. bruk 100nF keramisk kondensator lodda på bryter kontaktene. Vil ta bort en god del støy indusert i kabeln og fungere som debounce. OBS: ! For stor kondensator og brytern blir "treg"
Edit: For problemet ditt kan du om ikke allerede gjort oppgradere til skjermakabel mellom kontroller og driver til stepperene og fest støyskjerm til gods/chassie så nær terminering av kabel som praktisk mulig. Se bort fra denne om du allerede har et metallskap der både controller og drivere er montert. Skal være mye støy før noe klarer å trigge en optokoblet inngang som jeg har sett de fleste drivere har. Det er nå noe som klarer å "instruere" stepperene til å gå et sted iallefall.
Koble fra pc'n ta en kopp kaffe og se om stepperene fortsatt finner på noe sprell. Uskjerma paralellkabler er ofte noe humbug, spesielt på høye overføringshastigheter. Nok en gang, er det USB se bort fra denne.
Det er et jæ.... pes å lete etter / beskytte utstyr og kabler mot EM støy.


LinkBack URL
About LinkBacks






